پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مهلت پرداخت عوارض پروانه چرای دام تا 8آذر تمدید شد
بازدید : 40 16 شهريور 1400 ساعت 9:59 شماره :88562
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری ملایر:
مهلت پرداخت عوارض پروانه چرای دام تا 8آذر تمدید شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان:جواد زنگنه رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ملایر گفت: به دنبال مراجعه و درخواست‌های مکرر مرتع‌داران و بهره‌برداران مجاز مراتع برای تمدید پروانه چرای دام و مطلع نبودن برخی از آنها از مقررات اعلام شده، مهلت دریافت پروانه چرای دام تمدید شد.

جواد زنگنه افزود: برای شتاب بخشیدن به تحقق مدیریت پایدار و بهره‌برداری اصولی از مراتع و بر اساس بخشنامه سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، همه پروانه‌های مرتع‌داری چرای دام که تا پایان سال ۹۸ صادر شده است باید در سال ۱۴۰۰ منجر به طرح مرتعداری شود.

وی اضافه کرد: در صورت بی‌توجهی مرتع‌داران پروانه‌ها آنها ازدرجه اعتبار ساقط شده و نسبت به ابطال آن‌ها اقدام می‌شود، بنابراین بهره‌برداران در بازه زمانی باقی مانده تا 8آذر سال‌جاری باید با مراجعه به ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌ها یا مراجعه به سامانه " سماک" نسبت به پرداخت عوارض پروانه چرا اقدام کنند.

این مقام مسئول در ادامه از مرتع‌داران و بهره‌برداران مجاز که تاکنون موفق به پرداخت حق و حقوق ناشی از تمدید سالانه پروانه چرای دام در سال‌های گذشته نشده‌اند، خواست نسبت به پرداخت بدهی و تهیه و اجرای طرح مرتع‌داری اقدام کنند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ملایر تصریح کرد: پس از پایان مهلت قانونی اعلام شده، با بهره‌بردارانی که نسبت به تمدید پروانه اقدام نکرده‌اند طبق شیوه‌نامه برخورد و علاوه بر ابطال پروانه چرای آنها، مرتع بلامعارض اعلام می شود.

زنگنه یادآورشد: سطح مراتع شهرستان ملایر ۱۳۸ هزار و ۲۱۴ هکتار برآورد می‌شود که شامل اراضی با وضعیت خوب تا متوسط، بوته‌زارها با وضعیت متوسط تا ضعیف و مراتع کویری و بیابانی با وضعیت ضعیف تا خیلی ضعیف هستند

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :