پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 60کیلومتر «آتش بر» در مناطق بحرانی و حساس به حریق عرصه های منابع طبیعی استان همدان ایجاد شد.
بازدید : 39 11 شهريور 1400 ساعت 10:32 شماره :88418
مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان:
60کیلومتر «آتش بر» در مناطق بحرانی و حساس به حریق عرصه های منابع طبیعی استان همدان ایجاد شد.

همدان- پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان: اسفندیار خزائی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: : ۶۰ کیلومتر «آتش بر» در مناطق بحرانی و حساس به حریق این استان ایجاد شده است.

اسفندیار خزائی در چهارمین نشست ستاد هماهنگی و پیگیری برنامه و اقدامات منابع طبیعی استان همدان، از کاهش آتش سوزی درعرصه های منابع طبیعی استان خبر داد و روند نزولی حریق در عرصه های ملی را نتیجه تعامل و همکاری منابع طبیعی با مردم دانست.

وی اضافه کرد: منابع طبیعی همدان در راستای پیشگیری از حریق اقدام به شناسایی گلوگاه ها و مناطق بحرانی استان، نصب دوربین در این مناطق و مکلف کردن مرتع داران به جلوگیری از وقوع و بروز هرگونه حریق در مراتع کرده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان بیان کرد: با توجه به اهمیت جایگاه زراعت چوب در رونق اقتصادی، این استان در زمینه توسعه زراعت چوب موفق عمل کرده است.

خزائی افزود: هدف‌گذاری طرح توسعه زراعت چوب یکی از شاخص‌های مهم این مجموعه است و تنها در سال گذشته در نهالستان قدس ملایر با سرمایه گذاری یک شرکت بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار اصله نهال تولید شده است.

وی اضافه کرد: ۳۰ هکتار جنگل کاری اقتصادی با مشارکت مردم در استان همدان انجام شده که همه کارهای مربوط به انعقاد قرارداد، تعیین پیمانکار و مجری، پایان یافته و اقدامات مقدماتی ۲۰ هکتار باقی مانده نیز در حال انجام است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان با بیان اینکه اجرای طرح کاداستر اراضی ملی، مشکلات منابع طبیعی را کاهش داد گفت: میزان مستثنیات مردم این استان از مساحت منابع طبیعی بیشتر است و منابع طبیعی بیشترین تعامل را با مردم و جوامع محلی دارد.

خزائی افزود: با اتمام کاداستر اراضی ملی و رسیدگی به پرونده های ماده واحده مشکلات منابع طبیعی با مردم به پایین ترین حد خود رسیده و تاکنون پنج هزار و ۵۰۰ برگ سند تک برگی به نام دولت صادر شده است.

به گزارش ایرنا، وسعت عرصه های ملی استان همدان ۹۰۵ هزار هکتار است که ۸۲۲ هزار هکتار مرتع بوده و نزدیک به ۴۵ هزار هکتار اراضی جنگلی، جنگل دست کاشت و ذخیره گاه جنگلی است.

ابتدای سالجاری تاکنون ۵.۵ هکتار از اراضی منابع طبیعی استان همدان در پنج فقره آتش سوزی طعمه حریق شد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :