پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 70 هکتارآتش بر در جنگلکاری حاشیه جاده کبودراهنگ ایجاد شد
بازدید : 181 22 ارديبهشت 1400 ساعت 10:26 شماره :85162

70 هکتارآتش بر در جنگلکاری حاشیه جاده کبودراهنگ ایجاد شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان: ; کارشناس روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری کبودراهنگ گفت: با توجه به افزایش دما و خطر وقوع پدیده آتش‌سوزی در سطح مناطق جنگلی و مرتعی و به منظور پیشگیری از وقوع هرگونه آتش‌سوزی در مناطق بحرانی و نیمه بحرانی 70 هکتارآتش بر با مشارکت اداره حمل ونقل جاده ای شهرستان کبودراهنگ درجنگلکاری حاشیه جاده شهرستان انجام شد.

شهلا زارعی باغبان با بیان اینکه با  توجه به افزایش درجه حرارت هوا در روزهای اخیر و ماه‌های آینده و خشکیدگی علوفه‌ها در مراتع و جنگل‌ها احتمال وقوع آتش سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی وجود دارد افزود: با توجه به عدم بارش‌های بهاره در سال زراعی جاری و خشکیدگی علف های حاشیه جاده این شهرستان احتمال وقوع حریق در اراضی مرتعی وجنگلی بالاست و با کوچکترین حریق، دامنه آتش سوزی بسیار گسترده می‌شود.

کارشناس روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری کبودراهنگ با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در خصوص اطفای حریق عنوان کرد: به منظور پیشگیری از وقوع هرگونه آتش سوزی در مناطق بحرانی و نیمه بحرانی احداث آتش بر به مساحت70 هکتار در این مناطق صورت گرفت.

زارعی باغبان خاطرنشان کرد: برگزاری کلاس‌های ترویجی و آموزشی بین جوامع محلی، دهیاران و روستاییان با حضور کارشناسان شهرستانی و استانی از جمله دیگر فعالیت‌های صورت گرفته در خصوص پیشگیری از وقوع آتش سوزی در سطح شهرستان بوده است.

وی از  شهروندان، دامداران، گردشگران و کشاورزان شهرستان خواست برای پیشگیری از حوادث و نابودی منابع طبیعی، اقدامات احتیاطی و پیشگیرانه را به منظور جلوگیری از آتش سوزی رعایت کنند.

روابط عمومی منابع طبیعی شهرستان کبودراهنگ  ازشهروندان خواست هنگام گردش در طبیعت از انداختن ته سیگار یا کبریت روشن در مناطق جنگلی وجنگلکاری حاشیه جاده ها وسطح مراتع و یا روشن کردن آتش به منظور تفریح خودداری کنند چرا که این عمل آنها سبب از بین رفتن بوته‌ها، از بین رفتن میکروارگانیسم خاک، وقوع سیل و آلودگی محیط زیست ومنابع طبیعی می‌شود.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :