پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - استقرار12اکیپ گشت های حفاظتی در عرصه های منابع طبیعی استان همدان در تعطیلات نوروزی
بازدید : 45 2 فروردين 1400 ساعت 12:34 شماره :83956
مدیر کل منابع طبیعی استان همدان:
استقرار12اکیپ گشت های حفاظتی در عرصه های منابع طبیعی استان همدان در تعطیلات نوروزی

اسفندیار خزائی مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان گفت: 12 اکیپ گشت ومراقبت در ایام تعطیلات نوروز، از عرصه‌های منابع طبیعی استان همدان حفاظت می‌کنند.

 

در تعطیلات نوروزی هم حفاظت از منابع طبیعی استان همدان متوقف  نمی شود

مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان با اشاره به استقرار 12 تیم گشت حفاظتی در ایام تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ در عرصه‌های منابع طبیعی استان همدان گفت: هدف از این اقدام جلوگیری از هر گونه حادثه، تخلف و جرائم مرتبط با عرصه‌های طبیعی است.

وی با اشاره به اینکه این گشت‌ها به‌صورت شبانه‌روزی از تاریخ ۲۸ اسفند ۹۹ آغاز شده و تا بعد از 13 فروردین( روز طبیعت) ۱۴۰۰ ادامه دارد، افزود: در سطح 10 شهرستان استان همدان نیز کشیک پاسگاه‌های ویژه  حفاظت منابع طبیعی نسبت به برقراری گشت و مراقبت حفاظتی در عرصه‌های منابع طبیعی اقدام می‌کنند.

خزائی ابراز داشت: هدف از این اقدام جلوگیری از تجاوز وسود جوئی افراد فرصت طلب به عرصه‌های منابع طبیعی و سوءاستفاده از آن و پیشگیری از آسیب رساندن و آتش‌سوزی درعرصه های مرتعی وجنگلی استان در تعطیلات خواهد بود.

خزائی با بیان اینکه مهم‌ترین کار این تیم‌ها پایش اراضی ملی وعرصه‌های منابع طبیعی است،ابراز داشت: با هماهنگی صورت گرفته با مراجع قضائی وقاضی کشیک درایام تعطیلات نوروزی درصورت مشاهده هرگونه تخلف با متعرضان و متخلفان به اراضی ملی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت وبه محاکم قضائی معرفی خواهند شد.

مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان تصریح کرد: دستور معاونت پیشگیری از وقوع جرم اداره کل دادگستری استان در حوزه جلوگیری وممانعت از تصرف اراضی ملی استان در دستور کار گشت‌های حفاظت ازعرصه‌های منابع طبیعی قراردارد.

وی همچنین  با بیان اینکه طی تعطیلات نوروزی امسال با تشدید گشت های حفاظتی همسو با یگان های حفاظت سایر دستگاه های اجرائی در صدد هستیم تجاوزات به رعصه های منابع طبیعی را به حداقل برسانیم ، افزود: از مردم، دوستداران طبیعت، کوهنوردان، بهره‌برداران، جوامع محلی، دهیاران و شورا‌های اسلامی شهر و روستا تقاضا می‌شود در صورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف و آتش‌سوزی‌های احتمالی مراتب را به سرعت از طریق شماره تلفن‌های ۱۵۰۴، ۱۳۹ به یگان‌های حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

خزائی در خاتمه اظهار امیدواری کرد: در این ایام با مشارکت اقشار مختلف مردم، همکاری همیاران طبیعت، سازمان‌های مردم نهاد و دوستداران طبیعت، همه با هم برای حفاظت از منابع طبیعی استان گام‌های موثری برداشته شود.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :