پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 2نهال یادبود بنام اساتید فقید و پیشکسوت دانشگاه بوعلی‌سینا بمناسبت هفته منابع طبیعی ، غرس شد.
بازدید : 60 25 اسفند 1399 ساعت 7:58 شماره :83807
با حضور مدیران دانشگاه بوعلی سینا ومدیر کل منابع طبیعی استان همدان:
2نهال یادبود بنام اساتید فقید و پیشکسوت دانشگاه بوعلی‌سینا بمناسبت هفته منابع طبیعی ، غرس شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان: با حضور رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا، رئیس دانشگاه بین المللی D۸، رئیس بنیاد نخبگان ، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان وجمعی از کارکنان  دو نهال یادبود به نام مرحوم دکتر قاسمعلی عمرانی و مرحوم دکتر محمدتقی فرور اساتید فقید و پیشکوست دانشگاه بوعلی‌سینا و از فعالان و بنیانگذاران محیط زیست در کشور، کاشته شد.

پویش سبز درختکاری، مشارکت ماندگار

دکتر یعقوب محمدی‌فر رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا در این مراسم گفت: "پویش سبز درختکاری، مشارکت ماندگار" در این دانشگاه از دهه مبارک فجر آغاز شده است و تا فروردین سال
۱۴۰۰ ادامه دارد، این پویش با رویکرد فرهنگی و اجرای وظیفه اجتماعی دانشگاه سعی در همگانی کردن آن در سایر دانشگاه‌ها داشته تا مسؤولیت اجتماعی دانشگاه‌ها در برابرحفظ منابع طبیعی و محیط زیست انجام شود.

وی افزود: از تمام کسانی که در این پویش شرکت داشته و همکاری می‌کنند تشکر می‌کنم و به یاد دو فعال زیست محیطی مرحوم دکتر قاسمعلی عمرانی و مرحوم دکتر محمدتقی فرور که منشا خدمات ارزشمند در سایر مراکز علمی هم بودند، دو نهال می‌کاریم و نماد‌هایی هم به یاد آن‌ها قرار می‌دهیم.

محمدی‌فر متذکر شد: همه جامعه دانشگاهی باید از منابع طبیعی حمایت کنیم و اگر ما سایه‌ای ایجاد کنیم برای آیندگان ایجاد کرده ایم چه بسا امروز هم ما نتیجه عمل گذشتگان را مشاهده می‌کنیم.

اسفندیار خزائی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان، نیز در این مراسم بیان کرد: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید: «گیاهان و درختان خداوند را سجده می‌کنند»؛ همچنین پیامبر اسلام می‌فرماید «با زمین همانطور رفتار کنید که با مادر خود رفتار می‌کنید.» لذا شایسته این است با محیط زیست و طبیعت پیرامون خود به طور صحیح و در خور آن رفتار کنیم.

وی تأکید کرد: حفاظت از زمین با پوشش گیاهی میسر است؛ تشکر ویژه از رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا داریم که به یاد مرحوم دکتر قاسمعلی عمرانی و مرحوم دکتر محمدتقی فرور درخت کاشتند.

خزائی ادامه داد: منابع طبیعی متعلق به همه نسلهاست و برای آیندگان باید این زمین حفظ شود و هرچه برای تقویت وافزایش پوشش گیاهی و ارتقاء ضریب حفاظتی در سطح جنگل‌ها و مراتع تلاش شود باز هم کافی نیست.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :