پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - غرس اولین نهال هفته منابع طبیعی در اسدآباد به یاد سردار دلها شهید قاسم سلمیانی در دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی
بازدید : 62 15 اسفند 1399 ساعت 17:7 شماره :83044

غرس اولین نهال هفته منابع طبیعی در اسدآباد به یاد سردار دلها شهید قاسم سلمیانی در دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان: صبح امروز در مراسمی با حضور حجت الاسلام سید موسی حسینی مجد امام جمعه اسدآباد،سعید کتابی فرماندار اسدآباد، رئیس منابع طبیعی و دیگر مسئولین شهرستان به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی آئین کاشت و غرس نهال در دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی برگزار شد.

در حاشیه این مراسم  سعید کتابی فرماندار اسدآباد با اشاره به هفته منابع طبیعی وروز درختکاری گفت: منابع طبیعی امانت الهی است وهمه ما در حفظ این منابع ارزشمند مسئولیت داریم وهفته منابع طبیعی فرصتی مغتنم برای ترویج فرهنگ درختکاری وتوجه به توسعه فضای سبز است.

کتابی از سهمیه 100 هزار اصله نهال رایگان این شهرستان در هفته منابع طبیعی و درختکاری خبر داد و گفت: در هفته منابع طبیعی و درختکاری در شهرستان اسدآباد افزون بر 130 هزار اصله نهال بین کشاورزان متقاضی ثبت نام کننده ، توزیع می شود.

وی تصریح کرد: اکثریت این نهال ها در راستای توسعه زراعت چوب از نوع صنوبر بوده است که توسط کشاورزان به صورت بادشکن و یا زراعت چوب کشت خواهد شد.

فرمانداراسدآباد خاطر نشان کرد:امسال 80 هکتار جنگل کاری در شهرستان در دست اجرا قرار داشت که تاکنون 80 درصد این میزان برنامه محقق شده و تا پایان سال مابقی برنامه نیز انجام خواهد گرفت.

بر اساس این گزارش ؛اولین نهال آیین صبح امروز هفته منابع طبیعی و روز درختکاری شهرستان به نام سردار دلها سردار شهید قاسم سلیمانی کاشته شد.

گفتنی است :منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اسدآباد بیش از 1000 اصله نهال تحویل دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی داده که این تعداد نهال امروز در این دانشگاه غرس می شود.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :