پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - کاشت نهال بمناسبت هفته منابع طبیعی در خانه هلال در نهاوند
بازدید : 56 14 اسفند 1399 ساعت 19:25 شماره :82973

کاشت نهال بمناسبت هفته منابع طبیعی در خانه هلال در نهاوند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان: حجت الاسلام عباسعلی مغیثی امام جمعه نهاوند در آئین کاشت نهال در خانه هلال روستای سفید خانی شهرستان نهاوند با اشاره به اهمیت درخت ودرختکاری در دین مبین اسلام گفت:  درخت برای انسان آفریده شد واو مکلف به کاشت ونگهداری از آن است .

امام جمعه نهاوند تصریح کرد:جمعیت هلال احمر با اجرای طرح درختکاری سعی می‌کند با فرهنگ‌سازی این کار خیر و عام المنفعه و آموزش در خصوص نحوه‌ی درختکاری با کمک گرفتن از نیروهای داوطلب و خودجوش روستا، سرانه فضای سبز را در شهرستان افزایش دهد.

حجت الاسلام مغیثی گفت: درختکاری یک سنت حسنه وسفارش وتاکید بزرگان است، هر چه می توانید باید درختکاری کنید

 وی افزود: کاشت درخت حیات دوباره به طبیعت می دهد و باعث نشاط وسر زندگی است.

حسن قیاسوند رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان نهاوند با گرامیداشت هفته منابع طبیعی وروز درختکاری اظهار کرد: همزمان با هفته منابع طبیعی و پاسداشت روز درختکاری، مراسم اجرای طرح «درختکاری» با حضور امام جمعه و اعضای جمعیت هلال احمر، مردم وکارکنان منابع طبیعی نهاوند با رعایت دستو رالعمل های بهداشتی برگزار شد.

قیاسوند افزود: هر خانه هلال یک پایگاه حفاظتی برای منابع طبیعی می تواند باشد و کاشت نهال با تأسی از رهنمودهای مقام معظم رهبری و تأکیدات ایشان در خصوص درختکاری واهمیت توسعه فضای سبز هم‌زمان با آغاز هفته منابع طبیعی وآبخیزداری و روز درختکاری انجام شد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :