پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - یک میلیون اصله نهال در استان همدان غرس می‌شود
بازدید : 57 6 اسفند 1399 ساعت 10:51 شماره :82634
همزمان با آغاز هفته منابع طبیعی امسال :
یک میلیون اصله نهال در استان همدان غرس می‌شود

همدان- پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان- اسفندیار خزائی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان اظهار داشت: همزمان با هفته منابع طبیعی نزدیک به یک میلیون اصله نهال در این استان توزیع و غرس می‌شود.

خزائی روز چهارشنبه در جلسه ستاد برگزاری هفته منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان، اظهار داشت: حدود ۸۰۰ هزار اصله نهال صنوبر و ۲۰۰ هزار نهال از نوع درختان جنگلی کم آب بر و مقاوم به کم آبی و اقلیم همدان غرس می شود.

وی شعار هفته منابع طبیعی امسال را «همه با هم، جهاد برای حفاظت از منابع طبیعی» عنوان کرد و افزود: برنامه های هفته منابع طبیعی باید در راستای دستورالعمل های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار شود تا زمینه ای برای ابتلای مردم به کرونا نشود.

دبیر ستاد برگزاری برنامه های هفته منابع طبیعی استان همدان با بیان نقش رسانه ها، فضای مجازی و تبلیغات محیطی در ترویج فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی گفت: باید برنامه های متنوع فرهنگی، آموزشی و ترویجی، در راستای فرهنگ سازی حفظ و توسعه منابع طبیعی و آبخیزداری برگزار شود.

خزائی خاطرنشان کرد: برای تکریم از مقام شامخ و ایثارگری های تمامی شهدای سلامت و کادر زحمتکش درمان که در این روزهای سخت جانانه برای سلامت هموطنان تلاش می کنند مراسم ویژه کاشت نهال با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی در محوطه باز اجرا می شود.

مدیر کل منابع طبیعی استان بر ضرورت آموزش و فرهنگ سازی در رابطه با اهمیت و فواید درخت و درختکاری برای دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی با مشارکت اداره کل و آموزش و پرورش استان از طریق برنامه های آموزشی تاکید کرد.

خزائی بیان کرد: افتتاح و بهره برداری از طرح های آبخیزداری و آبخوانداری این اداره کل در طول هفته منابع طبیعی و آبخیزداری هم در دستور کار قرار دارد.

منصور رضوانی جلال رییس ستاد برگزاری هفته منابع طبیعی ورئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان نیز دراین جلسه گفت: کنترل، نظارت و مدیریت در حوزه منابع طبیعی بسیار مهم و خطیر است.

«منصور رضوانی جلال» افزود: با توجه به اهمیت منابع طبیعی تجدید شونده و ضرورت انعکاس این مواهب الهی در افکار عمومی جامعه در هفته بزرگداشت هفته منابع طبیعی، برنامه های این هفته با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار شود.

رئیس ستاد برگزاری هفته منابع طبیعی استان ادامه داد: فرهنگ سازی حفظ و توسعه منابع طبیعی با جدیت و اولویت باید در صدر برنامه های هفته منابع طبیعی قرار گیرد و این تلاش ها باید در طول سال به صورت مستمر ادامه داشته باشد.

رضوانی جلال گفت: برگزاری برنامه های هفته منابع طبیعی باید در راستای فرهنگسازی، حفظ و صیانت از منابع طبیعی و انتقال آن به آحاد مختلف جامعه مورد توجه قرار گیرد.

مهرداد آزادی جانشین دبیر ستاد برگزاری هفته منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان  نیز در ادامه این جلسه گفت: با هماهنگی های صورت گرفته، طبق دستورالعمل اجرایی و ساختار سازمانی، برنامه های متنوع ستاد هفته منابع طبیعی پیگیری شد.

«مهرداد آزادی» با بیان اینکه در این هفته برنامه هایی نظیر غرس نهال توسط نماینده ولی فقیه و امام جمعه و استاندار همدان صورت می گیرد افزود: قدردانی از چهره‌های تاثیرگذار در حفظ و حراست از عرصه منابع طبیعی، مستندسازی فعالیت‌های این هفته، تجلیل از اصحاب رسانه استان، حضور در برنامه های رادیوئی و تلویزیونی، ارتباط با مجامع عملی و دانشگاهی، درختکاری در اماکن متبرکه و یادمان شهدا از دیگر برنامه‌های این هفته در استان است.

۱۵ تا ۲۲ اسفندماه با عنوان «هفته منابع طبیعی» در تقویم کشور ثبت شده و ۱۵ اسفند نیز روز درختکاری نامگذاری شده است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :