پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان در پیامی فرا رسیدن پنجم اسفند ماه روز مهندس را به تمامی جامعه مهندسین بخش کشاورزی ومنابع طبیعی استان تبریک گفت.
بازدید : 43 5 اسفند 1399 ساعت 17:17 شماره :82600

مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان در پیامی فرا رسیدن پنجم اسفند ماه روز مهندس را به تمامی جامعه مهندسین بخش کشاورزی ومنابع طبیعی استان تبریک گفت.

 متن پیام بدین شرح است

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان در این پیام آمده است: ‌

تاریخ پر افتخار و بالنده سرزمین ایران همواره پیشگام علم و دانش در همه قرون و اعصار بوده و دانشمندانی بزرگ چون خواجه نصیرالدین طوسی،فارابی،ابوریحان بیرونی و ابوعلی سینا مدعای درخشش عالمان و شایستگی دانشمندان این دیار بوده اند.

خجسته زادروز بنیان گذار دوران جدید و نوین علم در ایران،دانشمند بزرگ و مهندس سرآمد تاریخ علم و دانش این سرزمین،خواجه نصیر الدین طوسی به عنوان روز مهندس نامگذاری شده است.

پنجم اسفند روز مهندس روز تجلیل از علم،خلاقیت، نوآوری و ابتکار است، روز مهندس روز اندیشه ورزی ، عمل و خرد ورزی است، برای مهندسین بن بستی وجود ندارد یا راهی می سازند یا راهی می یابند.

بی تردید نقش وتاثیر مستقیم مهندسان در عرصه های گوناگون زندگی امروزی بر کسی پوشیده نیست، نگاه علمی و مهندسی به طرحها وپروژ ه ها، نگاه کارشناسی، متفکرانه و مسئولانه است.

امروزه موفقیت بزرگ ملی ومنطقه ای کشور نقطه عطف مهندسین ما در تاریخ کشور به شمار می رود و امید است با همت و پشتکار متخصصان و مهندسان این مرز و بوم شاهد رشد ، اعتلاوشکوفائی وسر سبزی بیش از پیش ایران اسلامی باشیم.

اینجانب به نمایندگی از حافظان انفال استان همدان با گرامیداشت مقام شامخ شهدای گرانقدر مهندس، فرصت را مغتنم شمرده از زحمات کلیه مهندسین عزیزی که پرتوان و پرتلاش، با عزت و غیرت در جهت سازندگی و آبادانی این مرز وبوم کوشش می کنند به ویژه خانواده بزرگ نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قدردانی و سپاسگذاری نموده و ضمن تبریک این روز، توفیقات روزافزون این قشر ارزشمند و پرتوان را در کمک به توسعه و پیشرفت ایران اسلامی مخصوصا" به مهندسین حافظ طبیعت و تامین کننده امنیت غذایی  در بخش کشاورزان ومنابع طبیعی استان صمیمانه تبریک وتهنیت عرض نموده از درگاه خداوند متعال موفقیت آنان را خواستارم.

اسفند یار خزائی

مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :