پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - قطع درختان و قاچاق غیر قانونی چوب تهدیدی جدی برای محیط زیست ومنابع طبیعی
بازدید : 36 5 اسفند 1399 ساعت 16:39 شماره :82598
رئیس اداره منابع طبیعی اسدآباد:
قطع درختان و قاچاق غیر قانونی چوب تهدیدی جدی برای محیط زیست ومنابع طبیعی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان: بهزاد شاهمرادی رئیس اداره منابع طبیعی اسدآباد نیز گفت:به علت طرح تنفس جنگل ها و ممنوعیت قطع درختان در شمال کشور، شرکت‌های مربوطه رو به جنگل های غرب کشور آورده اند.

شاهمرادی بااشاره به تدوین قانونی مدون برای حوزه چوب گفت:تااین لحظه فردی برای کسب مجوز به منابع طبیعی شهرستان اسدآباد مراجعه نکرده است.

رئیس منابع طبیعی اسدآباد  در ادامه از تشکیل سه پرونده قضایی مرتبط با قاچاق چوب در دادگستری این شهرستان خبر داد و گفت:قطع درختان  و حمل  چوب بدون مجوز جرم محسوب می شود.

شاهمرادی همچنین گفت:برای مبارزه منسجم‌تر با قاچاق چوب نیاز به همکاری بیشتر سایر دستگاه ها از جمله اداره محیط زیست نیز احساس می شود.

او گفت:قاچاق چوب جرم اسـت و یگان حفات منابع طبیعی در مبادی ورودی و خروجی و همچنین پاسگاه های ویژه حفاظتی با افراد خاطی وقانون گریزان برخورد می کند.

رئی سمنابع طبیعی شهرستان اسدآباد تصریح کرد:قطع درختان و تخریب وآسیب رساندن به  عرصه های منابع طبیعی مردود است که مورد تایید هیچ کس  نبوده ونیست.

شاهمرادی با اشاره به اینکه جنگل ها، جزء ثروتهای ملی محسوب می شوند گفت: برای پیشگیری از قطع درختان نیاز به همکاری چندجانبه بین دستگاه های مختلف وجود دارد .

او در پایان با برشمردن فواید بیشمار درختان گفت:قطع درختان به نیت کسب درآمد اقدام بسیار نابخشودنی و اشتباهی است. که اثرات زیست محیطی فراوانی را به دنبال دارد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :