پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - کسب رتبه برترکشوری منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان در ارتباطات مردمی
بازدید : 47 5 اسفند 1399 ساعت 10:22 شماره :82582

کسب رتبه برترکشوری منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان در ارتباطات مردمی

اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان موفق به کسب رتبه دستگاه شایسته تقدیر در پاسخگویی سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت(سامد) در سال 1399 در بین ادارات کل منابع طبیعی وآبخیزداری استانهای  سراسر کشورگردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان : مهرداد آزادی رئیس روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان در گفتگو با پیام طبیعت استان از برگزاری بیشترین برنامه دیدار چهره  به چهره مدیر کل منابع طبیعی استان در بین ادارات کل منابع طبیعی کشور خبر داد و گفت: مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان موفق به کسب رتبه برتر در بین ادارات کل منابع طبیعی وآبخیزداری سراسر کشور در شبکه سامد( ارتباط مردم ودولت) شد .

آزادی داشت : بر اساس  بررسی، تجزیه وتحلیل عملکرد ونتایج حاصل از ارزیابی  بعمل آمده از سوی مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری در حوزه مشارکت در برنامه های دیدار چهره به چهره مدیران با مردم، اسفندیار خزائی مدیر کل منابع طبیعی استان همدان موفق به کسب رتبه بیشترین برنامه دیدار چهربه چهره با مردم در بین مدیران کل منابع طبیعی وآبخیزداری استانها شده است.

وی افزود: نتایج این ارزیابی نشان می دهد که این اداره کل موفق شده در خصوص مدت زمان پاسخ گویی به پیام های مردمی در سامانه ارتباط مردم ودولت(سامد)وهمچنین کیفیت مناسب پاسخگویی جایگاه خیلی خوبی را دربین ادارات کل منابع طبیعی استانها به دست آورد.

مدیر روابط عمومی منابع طبیعی استان همدان تصریح کرد: بر اساس آمارهای استخراج شده از سامانه سامد، از 24 برنامه اجرا شده وتعداد 76 ملاقات مردمی صورت گرفته که در کمترین زمان ممکن ضمن توجه به درخواست های مردمی، در کیفی سازی ارائه خدمات مورد نظر نیز اهتمام ویژه ای توسط منابع طبیعی به درخواستهای مردمی وحل وفصل مسائل ومشکلات مردمی در حوزه منابع طبیعی انجام شده است.

آزادی با اعلام ضرورت پاسخگویی سریع، تکریم مردم و متقاضیان و جدیت در حل مشکلات مطرح شده در سامانه سامد، بیان کرد: پاسخگویی به مسائل و درخواست‌های مردم در تمام نقاط استان را از طریق سامانه سامد به طور مستمر پیگیری می کنیم و به دنبال اجرایی شدن درخواست های مردمی مطابق با امکانات وظرفیتهای موجود ورعایت حقوق شهروندی هستیم.

گفتنی است در شرایط کرونایی به دستور استاندار همدان ارتباط مدیران ومسوولان استان با مردم هیچ گاه قطع نشده و علاوه بر اینکه مدیران همواره دیدارهای مردمی بصورت رودررو و چهره به چهره البته با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در سطح محدود انجام داده‌، اما بیشتر برنامه ها در این حوزه به سمت و سوی فضای مجازی و ارتباط از طریق سامانه سامد(111) بوده است. 

در این راستا به دستور استاندار در هر روز تقریبا ۲ مدیر ارشد استان در سامانه سامد حضور پیدا کرده و خود نیز در این رویکرد در پاسخگویی به خواسته ها و مطالبات مردمی پیشگام بوده که در این زمینه پیشگامی منابع طبیعی استان در نتیجه ارزیابی مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری گواهی بر این ادعا است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :