پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تحقق 200 درصدي جنگل کاري شهرستان اسدآباد در سال گذشته
بازدید : 139 8 دی 1399 ساعت 9:12 شماره :80364
فرماندار اسدآباد:
تحقق 200 درصدي جنگل کاري شهرستان اسدآباد در سال گذشته

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وابخیزداری استان همدان:سعيدکتابي فرماندار شهرستان اسدآباد در ديدار با مدير کل منابع طبيعي ومعاون آبخيزداري استان ورئیس اداره منابع طبیعی شهرستان اسدآباداظهار کرد:تعهد جنگل کاري شهرستان اسدآباد در سال گذشته 100 هکتار بود که با اجراي 200 هکتار جنگل کاري شامل 150 هکتار در شهر اسدآباد و 50 هکتار در شهر آجين از اين ميزان تعهد با افزايش دو برابري 200 درصد تعهد محقق شد.

وي با بيان اينکه در حال حاضر در راستاي طرح توسعه جنگل کاري کاشت نهال در 80 هکتار از اراضي مجاور گردنه اسدآباد توسط منابع طبيعي آغاز شده و گونه‌هايي نظير داغ داغان، راناس، انار وحشي، زالزالک، سنجد و سماق در حال کاشت است تصريح کرد:با توجه به چشم انداز زيباي گردنه اسدآباد و واقع شدن گردنه در ورودي شهر توجه به زيباسازي ورودي شهر و جنگل کاري اين چشم انداز زيبا از اهميت ويژه اي برخوردار است .

اسفندیار خزائی مدير کل منابع طبيعي استان همدان هم در ادامه خاطر نشان کرد:از سال 97 تاکنون 9.5 ميليارد تومان اعتبار در زمينه جنگل ،مرتع ،واجرای طرحهای آبخيزداري در شيلاندر عليا و سفلي شهرستان اسدآباد هزينه شده است .

 خزائي با بيان اينکه منابع طبيعي استان در بحث فصل آب داراي اعتباري نيست و امسال در اين رابطه به ما اعتبار نداده اند گفت:انتظار است در بحث فصل آب از نظر اعتبارات منابع طبيعي شهرستان کمک شود چرا که با اين اقدام اعتبارات ملي خوبي را مي توان به سمت شهرستان سوق داد .

 وي در رابطه با اعمال مديريت پارک جنگلي اسدآباد نيز تصريح کرد:انتظار است شهرداري شهر اعمال مديريتي پارک جنگلي شهرستان را در زمينه نگهداري برعهده گيرد چرا که منابع طبيعي داراي اعتبار براي نگهداري پارک جنگلي نيست و اگر شهرداري در اين رابطه اقدام نکند براي نگهداري پارک جنگلي به ناچار بايد اين امر را به مناقصه گذاشت.

 خزائي همچنين تصریح کرد:سال گذشته طرح 50 هکتاري توسعه جنگل با کاشت نهال در شهر آجين از توابع اسدآباد پايان يافت اما به واسطه شرايط جوي و نامناسب بودن زمين بخشي از اين نهال ها از بين رفت که امسال با همکاري شهرداري آجين واکاري در اين مناطق از سر گرفته شده و اداره منابع طبيعي نسبت به تهيه نهال بلوط، زالزالک و انار وحشي و شهرداري نسبت به کاشت بذر و نهال در چاله درختان خشک شده اقدام کرد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :