" /> " /> پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - توسعه 200هکتار جنگلکاری در رزن ودرگزین با مشارکت مردم
بازدید : 153 16 آبان 1398 ساعت 9:0 شماره :65959
رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان رزن ودرگزین:
توسعه 200هکتار جنگلکاری در رزن ودرگزین با مشارکت مردم

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های رزن و درگز ین از آغاز ۲۰۰ هکتاری جنگلکاری در این شهرستان ها با مشارکت مردم خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان،ناصر محققی،رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های رزن و درگزین گفت: ۱۰۰ هکتار جنگلکاری در شهرستان رزن و ۱۰۰ هکتار جنگلکاری در شهرستان درجزین از محل اعتبارات استانی در دست کاشت داریم که تاکنون چاله کنی آنها با مشارکت مردم روستاها انجام شده است.

او افزود: برای اجرای هر هکتار جنگلکاری ۵ تا ۷ میلیون تومان اعتبار نیاز است و ما در اجرای این جنگل کاری ها با کمک مردم تنها به ازای هر هکتار یک میلیون تومان برای تهیه نهال هزینه کرده ایم و کندن چاله و نگهداری و آبیاری این جنگل ها بر عهده مردم روستاها و تشکل های مردمی است.

رییس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های رزن و درگزین گفت: ما برای این جنگل های دست کاشت نهال های بادام، بادامک، پسته و گونه های جنگلی را تهیه کرده ایم که هم کم آب بر باشند و هم با دادن محصول به مردمی که از آنها حفاظت می کنند سود برسانند.

محققی ادامه داد: در شهرستان رزن پیش از این طرح ۳۴۸ هکتار جنگل دست کاشت و در درگزین ۱۰ هکتار جنگل دست کاشت داشته ایم.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :