پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - توسعه ۲ هزار هکتار جنگل کاری در استان همدان
بازدید : 293 6 آبان 1398 ساعت 14:4 شماره :65662
مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان :
توسعه ۲ هزار هکتار جنگل کاری در استان همدان

مدیرکل منابع طبیعی همدان گفت: امسال ۲ هزار هکتار جنگل کاری در استان همدان ایجاد می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان، اسفندیار خزایی،مدیرکل منابع طبیعی همدان گفت: امسال هزار هکتار هکتار نهال‌کاری و هزار هکتار بذرکاری در عرصه های منابع طبیعی استان همدان انجام می شود.

او با بیان اینکه بارش‌های پاییزیبرای بخش مرتع و جنگل استان بسیار مفید است، افزود: بارش‌های پاییزی امسال مراتع استان را آماده اجرای عملیات احیایی کرده است و امسال توسعه جنگل کاری در استان به دو برابر پارسال رسیده است.

اسفندیار خزائی با اشاره به اینکه برای اجرای عملیات احیایی باید خاک تا عمق ۱۵ میلی‌متری خیس شود ادامه داد:باران های پاییزی امسال این شرایط را فراهم کرده است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: طرح های این اداره کل برای جلوگیری از تصرفات احتمالی اراضی منابع ملی، اشاعه فرهنگ درختکاری، ایجاد تعادل و تنوع در پایداری اکوسیستم، حفاظت آب و خاک، افزایش نفوذپذیری آب، کاهش فرسایش و رواناب و افزایش سرانه فضای سبز استان و کاهش آلاینده‌های هوا  انجام می شود.

خزایی با اشاره به اینکه  ۴۲ هزار هکتار اراضی جنگلی، ذخیرگاه‌های جنگلی و جنگل کاری دست کاشت در استان داریم افزود:برای احیای مراتع امسال ۱۴ تن بذر آماده شده و عرصه‌ها برای کشت این بذور آماده است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :