پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - توسعه بیش از100 هکتار جنگلکاری در سرکان
بازدید : 136 1 آبان 1398 ساعت 9:39 شماره :65501
فرماندار تویسرکان عوان کرد:
توسعه بیش از100 هکتار جنگلکاری در سرکان

فرماندار تویسرکان گفت:‌ 106 هکتار جنگلکاری توسط منابع طبیعی در سرکان انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان، سیدرسول حسینی فرماندار شهرستان تویسرکان در آئین تودیع و معارفه شهردار سرکان، وحدت و همدلی شورای شهر سرکان را منحصر به فرد خواند و اظهار کرد: عملکرد شورای شهر سرکان در ارتباط با همکاری با دستگاه‌های اجرایی از جمله منابع طبیعی به منظور حل مشکلات و تامین نیازهای جامعه هدف بسیار مطلوب واثر گذار است.

وی با اشاره به اینکه واژه «سرکان» از دو بخش سر(راز) و کان(گنج) تشکیل شده است افزود: امروز می‌توان یکی از خصایص اصلی مردمان شهر سرکان را رازداری به عنوان یک گنج پنهان نام برد.

فرماندار تویسرکان اقلیم معتدل، طبیعت بکروزیبا و خدادادی، پارک توریستی تفریحی کمربسته را برخی از ظرفیت های بالای شهر سرکان دانست و اضافه کرد: سرکان زادگاه فرهیختگانی برجسته، شهدا و میزبان شهدای گمنام هشت دفاع مقدس است.

حسینی با اشاره به اهمیت وارزش های جنگلها ومراتع در جذب گردشگر گفت: با هماهنگی وتعامل صورت گرفته با منابع طبیعی برای افزایش پوشش فضای سبزوسرانه جنگل در سرکان اقدامات خوبی در دست انجام است .

وی با اشاره به تاکید استاندارهمدان مبنی بر افزایش 1000هکتار جنگلکاری در استان و سهم 100 هکتاری جنگلکاری در تویسرکان از میزان یک‌هزار هکتاری استان گفت: کلنگ‌زنی 40 هکتار جنگلکاری در سرکان انجام شد و این مقدار به 106 هکتار افزایش خواهد داشت.

در این مراسم از زحمات محمود رضیئی تقدیر و عباس جلالوند به عنوان شهردار جدید شهر سرکان معرفی شد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :