مدیر کل منابع طبیعی استان همدان از آ" /> مدیر کل منابع طبیعی استان همدان از آ" /> پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - آغاز طرح 200هکتار جنگلکاری در سد کلان ملایر
بازدید : 197 22 مهر 1398 ساعت 14:4 شماره :65202
مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان :
آغاز طرح 200هکتار جنگلکاری در سد کلان ملایر

مدیر کل منابع طبیعی استان همدان از آغاز طرح جنگلکاری ۲۰۰ هکتار از اراضی سد کلان شهرستان ملایر خبر داد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رســـــــــــــــــــــــانی اداره کل منابع طبیعی وآبخبزداری استان همدان، اسفندیار خزایی، مدیر کل منابع طبیعی استان همدان  گفت: این طرح به عنوان بوم سازگاان جنگل در حوزه سد کلان ملایر به مساحت ۲۰۰ هکتار در حال اجراست.

وی افزود: در حال حاضر یکصد هکتار چاله کنی در حوزه این طرح توسط اداره منابع طبیعی انجام شده است.

مدیر کل منابع طبیعی استان همدان با بیان اینکه کود این جنگلکاری تاکنون تامین شده و در حال آماده سازی است ادامه داد: یکی از اقدامات برای ایجاد جنگل در این منطقه کاشت گونه‌های گیاهی اعم از شیر خشت زرشک داغ داغان و سایر گونه‌هایی است که نیاز به مصرف آب کمی دارند.

خزایی در خصوص هدف ایجاد جنگل در سد کلان ملایر خاطرنشان کرد: هدف در قالب حفظ، احیا، توسعه و بهره برداری از منابع طبیعی تجدید شونده است.

او با بیان اینکه، چون استان همدان در حاشیه زاگرس قرار گرفته در کشور دارای کمترین جنگل است تصریح کرد: ایجاد یک هکتار جنگل در این شرایط علاوه بر عدم فرسایش خاک و پرشدن آب سد می‌تواند تاثیر مثبتی بر روی آب و هوای منطقه داشته باشد.

خزایی تاکید کرد: هدف اصلی از ایجاد جنگلکاری در منطقه علاوه بر رفع مسائل زیست محیطی توسعه فضای سبز در ملایر است.

اوبا اشاره به اینکه با مشارکت مردم در عرصه‌های تخریبی جنگل به جای شخم گونه‌های چند منظوره همچون بادام شیرین سنجد و سماق کاشته می‌شود بیان کرد: هم اکنون استان همدان دارای ۴۲ هزار هکتار اراضی جنگلی و پارک‌های جنگلی است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :