پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - طرح کمربند حفاظتی منابع طبیعی درشهرستان اسدآباد با هدف جلوگیری از تصرفات اراضی ملی اجرا شد
بازدید : 884 31 تير 1397 ساعت 12:10 شماره :50463
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان اسد آباد اعلام کرد:
طرح کمربند حفاظتی منابع طبیعی درشهرستان اسدآباد با هدف جلوگیری از تصرفات اراضی ملی اجرا شد

به طول سه هزار وسیصد وهفتاد متر؛

طرح کمربند حفاظتی منابع طبیعی درشهرستان اسدآباد با هدف جلوگیری از تصرفات اراضی ملی اجرا شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اسدآباد گفت: پروژه کمربند حفاظتی به طول سه هزار وسیصد وهفتاد متر در حوزه این شهرستان( روستای قوش تپه) با اعتباری بالغ بر 157میلیون ریال اجرا شد.

 وی  گفت: هزینه این پروژه ازمحل اعتبارات استانی تامین وپرداخت شده است.

قباد پیری در گفتگو با خبرنگار پیام طبیعت استان همدان اظهار داشت:تخریب اراضی مرتعی، ایجاد شخم وشیار، دیم کاری، افزایش زمین زراعی و در نهایت تجاوزو تصرف اراضی ملی را از آسیب های  جدی در حوزه منابع طبیعی شهرستان برشمرد.

پیری تصریح کرد: در حال حاضر اهمیت حفظ و حمایت از منابع طبیعی به عنوان رکن اصلی اکوسیستم و جلوگیری از بروز اختلال در تعادل طبیعی و جلوگیری از فرسایش خاک و حفظ منابع پایه آب  وخاک بر همگان روشن است.

وی با ابراز تاسف از اینکه متاسفانه شاهد از بین رفتن هزاران هکتار عرصه منابع طبیعی به خصوص در اطراف شهرها، روستاها و کنار جاده ها هستیم، خاطرنشان کرد: ایجاد کمربند حفاظتی درمرز بین اراضی منابع ملی و مستثنیات مردم و جدا کردن این اراضی از یکدیگر، به تثبیت مالکیت دولت براراضی منابع ملی و جلوگیری از تصرف اراضی ملی توسط افراد سودجو و فرصت‌طلب کمک  شایانی می کند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :