پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - عرصه‌های منابع طبیعی برای حوزه گردشگری یک فرصت است
بازدید : 1031 23 تير 1397 ساعت 11:29 شماره :50247
رئیس سازمان جنگلها، مراتع وآبخیزداری کشور:
عرصه‌های منابع طبیعی برای حوزه گردشگری یک فرصت است

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: عرصه‌های ملی و طبیعی می‌تواند برای حوزه گردشگری یک فرصت باشند و پارک‌های جنگی را می‌توان در اختیار سرمایه‌گذاران قرار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور- خلیل آقایی رئیس سازمان جنگلها با اشاره به اهمیت منابع طبیعی ، اظهار داشت: این فضای طبیعی و خدادادی نیازمند نگهداری و حراست است.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه حفاظت از انفال از وظایف اصلی این سازمان است، خاطرنشان کرد: سازمان جنگل‌ها به عنوان نماینده دولت، حفظ اراضی و جنگل‌ها را به منظور استمرار حیات، زندگی تولید و اشتغال دنبال می‌کند

استخدام نیروهای جدید در سازمان جنگل‌ها 

برای حفاظت از عرصه های طبیعی در کشور با کمبود نیروی انسانی مواجه ایم گفت : برای این کار  به 3 هزار نیروی جدید نیاز داریم که سازمان مدیریت و برنامه ریزی با  استخدام 544 موافقت کرد و این افراد با برگزاری آزمون استخدامی وطی مراحل گزینش جذب ادارات منابع طبیعی کشور می شوند.

۳۲ میلیون هکتار از اراضی جنگلی کشور تحت پوشش طرح کاداستر

معاون وزیر جهادکشاورزی با تاکید بر اینکه حدود ۳۲ میلیون هکتار از اراضی جنگلی کشور تحت پوشش طرح کاداستر قرار گرفته است، تصریح کرد: اجرای طرح کاداستر در ۱۴ میلیون هکتار از اراضی کشور با اولویت شمال کشور در دست اجرا است.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور هدف از طرح کاداستراراضی ملی را احیاء، حفظ و تعیین تکلیف اراضی ملی، دولتی، مستثنیات و اراضی خصوصی عنوان کرد.

استفاده از طبیعت یک هنر است

رئیس سازمان جنگلها گفت:استفاده از طبیعت یک هنر است و امروز از این فن به‌درستی برخوردار نیستیم،وی با اشاره به اینکه عرصه‌های ملی و طبیعی را نمی‌توان با امکانات و تجهیزات دولتی نگهداری وحفاظت کرد و این حوزه نیازمند مشارکت مردم و ورود سرمایه‌گذاران  بخش خصوصی است افزود: به درستی می‌توان از ظرفیت روستاییان و سازمان‌های مردم‌نهاد بدون اجرای تشریفات مناقصات و مزایده برای نگهداری و حراست از جنگل بهره برد.

معاون وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه ۲۰۰ میلیون دلار اعتبار به منظور اجرای پروژه‌های آبخیزداری از صندوق توسعه ملی به این حوزه تخصیص داده شده است خاطرنشان کرد: با اقدامات مطلوب باید فضا را به گونه‌ای مهیا کنیم که حضور سرمایه‌گذاران در حوزه‌های آبخیزداری و منابع طبیعی گسترده شود.

مجوز قطع درختان جنگلی به هیچ عنوان داده نمی‌شود

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر مجوز قطع درختان جنگلی به هیچ عنوان داده نمی‌شود و حتی در طرح‌های هادی نیز حفظ اراضی جنگلی باید رعایت شود

آقائی با تاکید بر اینکه عامل انسانی دلیل ۹۰ درصد آتش‌سوزی‌های رخ داده در مراتع و جنگل‌های کشور است، تصریح کرد: بخش زیادی از مشکلات منابع طبیعی کشور با فرهنگ‌سازی برطرف می‌شود و مردم، مسئولان و رسانه‌ها باید نسبت به اراضی ملی حساسیت نشان دهد.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به اینکه صدای منتقدان و حساسیت‌های موجود در این حوزه باید شنیده شود خاطرنشان کرد: اگر به منظور حفظ و حراست از مراتع و جنگل‌های کشور برنامه‌ای جامع و مدون نداشته باشیم به طور حتم آسیب می‌بینیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه اولویت حوزه آبخیزداری توجه به پوشش گیاهی است تصریح کرد: ۴۵ نوع فعالیت برای حوزه آبخیزداری احصاء شده و پوشش گیاهی موجب نفود آب به سفره‌های زیرزمینی شده و علاوه بر حفظ خاک مانع وقوع سیل می‌شود.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :