پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - عملیات احیائی واصلاحی درسطح مراتع شهرستان کبودراهنگ با هدف حفظ وتقویت پوشش گیاهی اجرائی می شود
بازدید : 1171 1 خرداد 1397 ساعت 10:5 شماره :49063
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان کبودراهنگ خبر داد:
عملیات احیائی واصلاحی درسطح مراتع شهرستان کبودراهنگ با هدف حفظ وتقویت پوشش گیاهی اجرائی می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان،عادل زارعی سرپرست اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان کبودراهنگ اظهار داشت: با پیگیری های بعمل آمده و با تامین اعتبارات لازم 1/8هکتار از سطح مراتع این شهرستان زیر پوشش اجرای عملیات احیایی بیومکانیک خاک قرار گرفت.

عادل زارعی درادامه اظهار داشت: نحوه اجرای این عملیات به صورت کنتورفاروتوام با بذرپاشی ازنوع گونه یونجه دیم می باشد .

وی هدف ازاجرای این عملیات را احیای پوشش گیاهی،افزایش تولید علوفه مرتعی،جلوگیری ازایجاد روانابهای سطحی در مراتع و جلوگیری از فرسایش خاک و ذخیزه نزولات آسمانی ذکر نمود.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کبودراهنگ، اعتبار اجرای این طرح را بالغ بر 10 میلیون ریال برشمرد که از محل اعتبارات ملی تامین و هزینه شده است.

زارعی گفت: این عملیات احیائی واصلاحی در مراتع روستای اوریاد از توابع بخش مرکزی شهرستان کبودراهنگ درحال اجرا می باشد.

وی یادآور شد: کپه کاری و بذرکاری بعنوان روشی موفق برای تجدید حیات مصنوعی پوشش گیاهی مراتع محسوب می شود که این امر سبب اشتغال زائی و افزایش تولید شده و گامی مثبت در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی بشمار می آید

این مسئول همچنین احیا واصلاح مراتع را از مهمترین برنامه های راهبردی این اداره درحهت حفظ وتقویت پوشش گیاهی عنوان کرد که با حمایت مسئولان امر در سطح شهرستان صورت می گیرد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید برای صفحات داخلی
بازدید روز : 276
بازدید کل : 720683
آخرین بروزرسانی:
20 آبان 1398 ساعت 13:55