پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - رسانه ها ونشریات تخصصی پل ارتباطی مردم ومسئولان هستند
بازدید : 821 17 ارديبهشت 1397 ساعت 8:8 شماره :48694
رئیس سازمان جنگلها، مراتع وآبخیزداری کشور:
رسانه ها ونشریات تخصصی پل ارتباطی مردم ومسئولان هستند

رییس سازمان جنگل ها :

رسانه ها ونشریات تخصصی پل ارتباطی مردم ومسئولان هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان به نقل از مرکز اطلاع رسانی سازمان جئگلها: خلیل آاقائی معاون وزیر ورییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور توسعه ارتباط با رسانه ها را از ضرورت های اساسی منابع طبیعی برشمرد و گفت: رسانه ها و نشریات تخصصی پل ارتباطی مردم و مسئولان هستند که می توانند با واکاوی چالش ها و طرح مسائل و مشکلات منابع طبیعی خدمات شایان توجه ای جهت فرهنگ سازی و حفاظت از این منابع ارزشمند خدادادی ارائه کنند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مهندس خلیل آقایی در نشست با تنی چند از مدیر مسولان نشریات تخصصی بخش کشاورزی افزود: رویکرد مجلات با روزنامه ها کاملاً متفاوت است و شیوه اطلاع رسانی آنهاهم فرق می کند زیرا مطالب مجلات با توجه به سبقه نوشتاری از ماندگاری بیشتری برخوردار است و می تواند به عنوان منبع و ماخذ مورد استفاده قرار گیرد.

رییس سازمان جنگل ها همچنین گفت: ما از نظر تشکیلاتی زیر مجموعه وزارت جهاد کشاورزی هستیم و حضور مجلات تخصصی کشاورزی که تهدید ها و فرصت های این حوزه را بشناسند و به چالش بکشند امری ضروری و لازم است.

وی افزود: منابع طبیعی به دلیل گستردگی و تنوع اقلیمی و ارتباط آن با مسایل اجتماعی و اقصادی این زمینه را دارد که هر رسانه با دیدگاه های مختلف بتواند در باب آن بنویسد و انتقاد کند.

مهندس خلیل آقایی در ادامه گفت: هیچ کاری بدون انتقاد و بی عیب و نقص نیست حتی منابع طبیعی که عرصه آن وسیع و مسایل آن پیچیده و درهم تنیده است.

 وی صراحتاً اعلام کرد: از انتقاد سازنده استقبال می کنیم وهیچ گاه از انتقاد ابایی نداریم و از به چالش کشیدن منابع طبیعی استقبال می کنیم زیرا این چالش است که با خود زایش را به همراه دارد وموجب رفع کاستی می شود.

وی عرصه منابع طبیعی را به فرشی گسترده تشبیه کرد که هر انسانی تنها قادر است یک گوشه ای از آن را از زمین بلند کند و این بدان معناست که حفاظت منابع طبیعی قطعاً با مشارکت مردم و همراهی سایر دستگاه ها می تواند به سرانجام خوبی نایل شود.

رییس سازمان جنگل ها با بیان اینکه کار کردن با مردم را باید به جد و با در نظر گرفتن منافع آنان دنبال کنیم خاطر نشان کرد: اگر مردم احساس کنند از کاری که انجام می دهند انگیزه و منافع در آن وجود دارد با جان و دل ازآن استقبال وهمراهی می کنند.

وی جزیره ای کارکردن در حوزه منابع طبیعی را امری مطرود دانست واجرای طرح  مدیریت جامع  حوض های آبخیز را ظرفیتی قلمداد کرد که کلیه اقدامات منابع طبیعی اعم از حفاظت، حمایت، اطفاءحریق و غیره می تواند در آن معنا پیدا کند.

مهندس آقایی اضافه کرد: اکنون فضای عمومی جامعه نسبت به منابع طبیعی مثبت است و مقام معظم رهبری، دولت و مجلس نظرات و دیدگاه های خوبی نسبت به حفظ و حمایت از منابع طبیعی دارند و رسانه ها می توانند از این ظرفیت در زمینه فرهنگ سازی به خوبی استفاده کنند.

در ادامه مدیرمسوولان نشریات تخصصی بخش کشاورزی و منابع طبیعی ضمن خشنودی از نشست با رییس سازمان جنگل ها خواستار برقراری ارتباط بیشتر با بخش های فنی این سازمان شدند و از رییس سازمان خواستند برای طرح های اجرایی منابع طبیعی پیوست فرهنگی تعریف کنند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :