به گزارش پایگاه اطلاع رسانی" />
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی" /> پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بهره برداری غیرفنی وغیر اصولی خاک در کشور اثرات تخریبی بر روی ثروتهای ملی گذاشته است
بازدید : 746 22 آذر 1396 ساعت 8:22 شماره :45173
وزیر جهاد کشاورزی در روز جهانی خاک :
بهره برداری غیرفنی وغیر اصولی خاک در کشور اثرات تخریبی بر روی ثروتهای ملی گذاشته است
  وزیر جهاد کشاورزی در مراسم بزرگداشت "روز جهانی خاک" در تهران:
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگلها،مراتع وآبخیزداری کشور( پیام طبیعت سازمان جنگلها) مهندس محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در مراسم بزرگداشت روز جهانی خاک در تهران گفت:در حال حاضر، در زمینه حفظ منابع خاک، رعایت اصول فنی کشت و زرع، مصرف سم و کود و کشاورزی حفاظتی و نیز جلوگیری از سوداگری، تغییر کاربری و دورزدن قوانین و مقررات در دستور کار ما قرار دارد.

وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت:ما در عرصه های طبیعی با فرسایش خاک از طریق آب و باد روبرو هستیم و بهره برداری غیرفنی و غیر اصولی موجب شده خاک کشور ما در معرض هجوم باد و سیلاب قرار گرفته و اثرات تخریبی روی ثروت ملی ما بگذارد.

حجتی تصریح کرد:به رغم نارسایی های بودجه ای و اعتباری، از مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری به دلیل پشتیبانی ها و حمایت هایی که در زمینه آب و خاک داشتند، تشکر می کنم.

ایشان افزود:دو طرح بیابان زدایی و آبخیزداری از طرح های مهمی است که به منظور پوشش گیاهی و حفاظت از خاک در دستور کار قرار گرفته و از طرح های اقتصاد مقاومتی هستند.

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد:اگر ما در حوزه آبخیزداری درست عمل کنیم، بخشی ازآب را به خوبی حفظ کرده و از تبخیر آن جلوگیری کنیم و هم بخشی از آب می تواند با نفوذ در خاک وارد سفره های آب زیرزمینی شود.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید برای صفحات داخلی
بازدید روز : 269
بازدید کل : 720679
آخرین بروزرسانی:
20 آبان 1398 ساعت 13:55