پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مستند سازی بخشی از تاریخ یک سازمان است
بازدید : 40 29 شهريور 1400 ساعت 14:10 شماره :89055
رئیس منابع طبیعی رزن:
مستند سازی بخشی از تاریخ یک سازمان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان: ناصر محققی رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان رزن در گفتگو با پیام طبیعت استان همدان با اشاره به اهمیت طرحهای منابع طبیعی در حفظ منابع پایه آ ب وخاک گفت:ماندگاری هر عملی در گرو ثبت و مستندسازی آن است و هر فعالیت ثبت شده ای می تواند بخشی از تاریخ یک  اداره،سازمان  یا دستگاه اجرائی قلمداد می شود ومی تواند برای بهره مندی آیندگان محفوظ بماند.

محققی بیان داشت:امروزه اجرای پروژه های منابع طبیعی و آبخیزداری یک روش علمی، هدفمند برای حفظ منابع پایه  آب ،خاک به شمار می رود چراکه اگر به این منابع اساسی توجه کافی نشود، عوارض ناشی از کم بارشی و خشکسالی دامان طبیعت را فرا خواهد گرفت و حیات  جامعه انسانی و گیاهی را به مخاطره خواهد انداخت.

رئیس منابع طبیعی رزن ادامه داد:مستندسازی در منابع طبیعی می تواند دانش ، مهارت ، تجربه و قدرت نقش آفرینی طرحهای اثر گذار منابع طبیعی در حفظ آب وخاک را نشان دهد و تجریه وتحلیل و بازخوانی عملیات می تواند توان برنامه ریزی و قدرت هدایت و مدیریت آن ها را ارتقا وافزایش دهد و درنهایت منجر به اثربخشی بیشتر آن ها درکارها واجرای عملیات بعدی شود.

وی تصریح کرد:به نظر می رسد ما در حوزه منابع طبیعی به  یک جنبش همگانی مستندسازی نیاز داریم که روابط عمومی باید پیشران وپیشرو این جنبش وحرکت باشد.

محققی بیان داشت:نقش روابط عمومی‌ در اطلاع‌رسانی، آگاه کردن مردم و همچنین فرهنگ سازی جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است ودر واقع  روابط عمومی ها پل ارتباطی میان مسئولان  و مردم  هستند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :